فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

با سلام امروز در این پست به دنبال ارائه یک راهنمای جامع به منظور خرید کاشی و سرامیک هستیم که علاوه بر طرح ، مسائلی دیگر نیز جزء مشخصات کاشی و سرامیک ها خواهد بود یعنی در حین خرید جدای از در نظر گیری طرح ، مسائلی دیگر نظیر :

الف. درجه کاشی و سرامیک ها
ب. PEI یا درجه ی سائیدگی
ج. جذب آب
ه. کلاس شیمیایی
ی. COF یا میزان لغزندگی

الف) درجه یا گرید کاشی و سرامیک ها جز مهمترین مشخصه یک کاشی و سرامیک است به طوری که کاشی و سرامیک های درجه یک علاوه بر کالیبره ( ابعاد دقیق ) بودن ، لعاب رویی نیز از جنس مرغوب است.

الف-1) کالیبره بودن کاشی و سرامیک به معنای عدم اختلاف سایز در کاشی و سرامیک به گونه ای که در حین اجرای کار قابل مشاهده باشد و باعث بر ایجاد نمایی نامناسب با آنچه مورد نظر باشد.

الف-1-1)باعث زیبایی هر چه بیشتر عملیات اجرائی می شود.

نکته : کالیبره بودن کاشی و سرامیک در کاشی و سرامیک رکتی فاید ( لب تیز ) بسیار مهم است به طوری که نصب کاشی و سرامیک رکتی فاید و بدون کالیبره بسیار مشکل و نهایتا از جلوه ی کار اجرایی به شدت می کاهد. 

الف-2) لعاب هر چه با کیفیت تر باشد جلوه زیباتری به عملیات اجراء شده خواهد داد زیرا نمای اصلی هر کاشی و سرامیک با توجه به طرح کاشی و سرامیک که همان لعاب رویه است مشخص می شود.

نکته 1 : لعاب ها در سرامیک ها نسبت به کاشی ها ضخیم تر هستند که دلیل آن استفاده از سرامیک در محیط های پر تنش تر است.
نکته 2 : استفاده از سرامیک در نما در محیط های سرد با این مضمون که لعاب ضخیم تری دارند و مقاوم هستند غیرمجاز است.

الف-2-1) باعث زیبایی بیشتر کار اجرائی می شود.
الف-2-2) لعاب مرغوب دوام بیشتری در برابر شرایط محیطی متنوع دارد.
الف-2-3) جذب آب پایین تری نسبت به انواع لعاب نامرغوب دیگر دارد.
الف-2-4) مقاومت در برابر مواد شیمیایی شوینده افزایش می یابد.
الف-2-5) طول عمر بیشتری نسبت به باقی لعاب ها دارد.

ب) درجه ی سایش معیاری است به منظور ساییدگی کاشی و سرامیک که در بدنه معنای خاصی نمی دهد و بیشتر در مورد کف لحاظ می گردد که تحت ترافیک انسانی به ویژه در ساختمان های تجاری و ... هستند.
مقاومت بیشتر به منظور استفاده از سرامیک در محیط های پر تنش تر است و سرامیک ها به منظور لعاب ضخیم تر و گل پشتی محکم تر در محیط هایی که احتمال آسیب دیدگی وجود دارد استفاده می شود.

ج) جذب آب معیاری است که به دو چیز وابسته است : 1.لعاب رویی 2.بند بین کاشی و سرامیک ها

ج-1 ) مشخصا هر چه لعاب با کیفیت تر باشد و یا حتی ضخامت لعاب بر روی جذب آب تاثیر مستقیم دارد.
ج-2 ) بند بین کاشی و سرامیک از نوع رکتی فاید ( لب تیز ) کمتر نسبت به سرامیک های لب گرد یا معمولی است و همین مسئله باعث بر جذب آب کمتر می شود. یک راه حل اجرائی پرکردن بندها به وسیله بندکشی است که امروزه بیشتر توسط سیمان اجرا می شود که دارای معایبی است از قبیل :
ج-2-1 ) نفوذ آب در سیمان وجود دارد.
ج-2-2 ) سیمان در مدت کوتاهی جدا شده و کنده می شود.
ج-2-3 ) سیمان به راحتی تغییر رنگ می دهد.
و...
راه حل مشکل استفاده از پودرهای بندکشی است که منحصرا برای پر کردن یا بندکشی تولید شده است.
اما بطور کلی می توان گفت جذب آب علاوه بر تغییر رنگ ، باعث بر یخ زدگی آب موجود در زیر کاشی و یا سرامیک نصب شده در محیط های سرد تر و ... خواهد بود.

ه ) کلاس شیمیایی که همان میزان مقاومت کاشی و سرامیک در برابر مواد شیمیایی است که به هر دلیلی چون پاکسازی یا تمیز نمودن و یا ... استفاده می شود که در شرح کارخانه سازنده است و با حروف A و B و C و D نمایش داده می شوند. مقاومت شیمیایی کم به راحتی می تواند باعث ایجاد تغییر رنگ ، لب پری ، خرابی لعاب و ... شود.

ی ) COF یا همان میزان لغزندگی کاشی و سرامیک است که مسئله مهمی به ویژه در سرامیک ها در کف است که مهم ترین مسئله ایجاد کننده لغزش آب است.

 روش های مناسب دیگری به منظور کاهش COF وجود دارد که :
اولین روش کاهش سطح یا ابعاد سرامیک هاست به عنوان مثال در استخرها از سرامیک های کوچک 2*2 با توری یا بدون توری استفاده می کنند که سطح اتکای پا را با نقاط بندها بیشتر می کند و باعث بر عدم لغزندگی کف می شود.
روش دوم ایجاد برجستگی در سطح سرامیک ها به ویژه در سرویس بهداشتی است که علاوه بر زیبا تر شدن طراحی خاصیت کاهش لغزندگی نیز دارد.
و...

نکته مهم و حائز اهمیت این است که در ابتدا استادارد کشورها با هم متفاوت است و ثانیا مشخصات کاشی و سرامیک در روی کارتن های آنها ثبت می شود و ممکن است برخی جزئیات بالا بر روی کارتن کاشی و سرامیک ها تایپ نشده باشد.
گروه پیمانکاری هنر با اکیپ قوی و با سابقه کار بالا آماده به اجرای انواع کارهای ساختمانی مانن : کاشیکاری-سرامیک-سنگ-شومینه-آبنما-باربیکیو-تنور-رفع نم سرویس-دیوار چینی-سنگ آنتیک- و... می باشد.منتظر تماس شما هستیم
 09125541129
هرگونه کپی برداری با ذکر منبع مجاز است.

طبقه بندی: کاشیکاری، دانستنی های کاشیکاری،
برچسب ها: کاشیکار، کاشیکاری، سرامیک، سنگ، شومینه،

تاریخ : شنبه 20 خرداد 1396 | 08:46 ب.ظ | نویسنده : احمد کارخانه | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • رزمندگان
  • Http://www.kashihonar.ir/sitemap.xml
    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات